טופס 161

בעזיבת העבודה/פרישה אנו זכאים למענקי פרישה כגון זכויות פיצויים. מענקים אלו  נרשמים בטופס 161 אותו אנו מקבלים מהמעביד . המעביד מחויב להגיש לעובד את הטופס המלא עד 15 יום מתאריך תום ההעסקה בין אם הכספים למענקים משולמים על ידו במישרין ובין אם באמצעות חברות המנהלות את הכספים.

בטופס 161 יופיעו פרטים המתייחסים לתקופת העבודה ופרטים נוספים כגון:  תקופת העבודה, פרטים אישיים, פרטי המעסיק… יש לציין כי האחריות לנכונות הפרטים בטופס 161 היא על המעביד.

מה נכלל במענק פרישה?

כל סכום הוני המתקבל (או יתקבל בעתיד)  עקב פרישה מחמת התפטרות / פיטורין, מוות או נכות בין אם שולם ישירות או הוסב מקופת גמל לפיצויים,  בין אם נמשך או נשאר בקופה הצוברת.

מה נכלל במענק הפרישה“?

הכספים במענק פרישה כוללים:

פיצויים בקופות.

השלמת חוב ותק פיצויים.

פדיון ימי מחלה.

פיצוי בגין אי הודעה על פרישה.

מענק שנים עודפות – שמתקבל בעזיבת עבודה (לא לפני) מקרן ותיקה ופנסיה תקציבית.

מענק הסתגלות.

דמי שתיקה.

יש לציין – פדיון ימי חופשה והבראה אינם ממענק הפרישה.

איפה אנחנו נכנסים לתמונה?

עובד המתקרב לגיל פרישה חייב לקבל הכוונה ויעוץ. פעמים רבות נצברים לו כספים שהוא אינו מיודע להם, ובמקביל ישנן זכויות (מיסוי וניצול הטבות) שהוא אינו ער להן. כמו כן, לצערנו אנו מתרגלים לרמת חיים מסוימת, וללא ניצול הטבות מס, תכנון לטווח הארוך והשקעה נכונה של הכספים פעמים רבות מוצאים עצמם פורשים במצב בו הכסף נגמר והחיים עוד לפניהם!

אנו בסוכנות אגם פתרונות גאים ללוות מאות פורשים. אין ספק שחשיבה על העתיד היא חובה וכשעושים זאת, צריך לקבל ייעוץ והכוונה מהטובים  ביותר. אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו לפני שהמעביד מילא לכם את טופס 161!!!  למרכז הפרישה בכל שאלה וצורך. אנו נכוון אתכם ונדע לעשות תכנון כולל ומקיף לעתיד שלכם.

רוצים לשמוע פרטים נוספים?

שירותים נוספים שאולי יעניינו אותך

משכנתא הפוכה היא הלוואה הניתנת לך בעבור שעבוד נכס. ההלוואה היא לכל מטרה ואין צורך להחזיר אותה במועד ידוע מראש.
תאריך היציאה לגמלאות מהווה נקודת זמן משמעותית ביותר עבור האדם הפורש. ההכנה לפרישה כוללת בניה חדשה של תקציב שוטף ותקציב להוצאות חד פעמיות, תזרים חודשי מתוכנן לפרישה מוצלחת.
פריסת מענק פרישה ופיצויים חייבים במס. בעת עזיבת מקום עבודה או פרישה, מומלץ לשקול לפרוס את מענקי הפרישה וכספי הפיצויים החייבים במס
במידה והגעת לגיל פרישה אשה 62, גבר 67 – בדוק זכאותך להטבת מס משמעותית!!!
אל תזניח את עצמך : ניצול הטבות מס. הגנות ביטוחית, אובדן כושר עבודה. חוק פנסיית חובה.
מהי צוואה? איך עורכים צוואה? מה זה יפוי כח מתמשך? חשוב לכולם!!!