ביטוח חיים למשכנתא

מזל טוב!
אתם עומדים לרכוש את הנכס החשוב של חייכם – דירה / בית. כאשר תיגשו לבנק לצורך לקיחת הלוואה ייעודית לרכישת הנכס- הבנק יתנה את מתן ההלוואה ברכישת כיסוי ביטוח ייעודי – ביטוח חיים למשכנתא.

מה זה ביטוח משכנתא?

ביטוח משכנתא הינו ביטוח ייעודי, מסוג ריסק שאינו כולל רכיב של חסכון. הביטוח אינו מהווה חלופה לביטוח חיים או לקופות צוברות. הכיסוי בביטוח זה הוא למקרים של מוות ומטרתו היא החזר כספי של הלוואת המשכנתא לבנק במקרה בו המבוטח (הלווה) נפטר. חברת הביטוח לוקחת על עצמה לשלם לבנק את סכום ההלוואה שטרם נפרע.
במרבית המקרים בהם נרכש ביטוח חיים למשכנתא, הפרמיה החודשית לתשלום שעל המבוטח לשלם יורדת בהדרגה ככל שהמבוטח מתקדם בהחזר ההלוואה ובהתאמה קטן הסכום שתשלם חברת הביטוח באירוע מזכה (מוות).
תנאי הקבלה לביטוח תלויים בהתאם לחיתום הרפואי של המבוטח.

מדוע הבנק מחייב לרכוש ביטוח חיים למשכנתא?

ביטוח החיים מגן עליך וגם על הבנק. הגורם שנתן לך את ההלוואה, רוצה להיות בטוח שהכסף יוחזר לו בכל מקרה ולכן קיים סעיף של ביטוח חיים בביטוח המשכנתא. כך יודע הבנק שגם במקרה פטירה של אחד הלווים חו”ח, יש מקור שיבטיח כי כל הכספים יוחזרו. אבל, ביטוח החיים הכלול בא גם לטובתך. כשאתה יודע שקיים אותו מקור שיכסה את התשלום במלואו, אתה יודע כי משפחתך תוכל להתמודד עם תשלום המשכנתא גם במקרה של אסון. למעשה ביטוח משכנתא דואג גם לעתיד שלך ושל משפחתך.

עיקרי הכיסוי

  • סכום הביטוח – הינו בגובה יתרת ההלוואה המבוטחת, שטרם נפרעה והוא הולך וקטן ככל שמתקדם פירעון ההלוואה.
  • תשלום הפרמיה החודשית נקבע לפי – נתוני המבוטח: גיל, מין, עישון, מצב בריאות ועוד, נתוני ההלוואה: סכום ההלוואה, תקופת החזר ההלוואה, אופן החזר ההלוואה, סוג הריבית על ההלוואה ושיעורה, סוג הפרמיה שבחר המבוטח לשלם – פרמיה קבועה, או פרמיה משתנה.

לביטוח משכנתא שני מסלולים

  • מבוטח בודד
  • ביטוח הדדי – שני בני הזוג מבוטחים, סכום הביטוח ישולם במות המבוטח הראשון מבין בני הזוג המבוטחים

אנו בסוכנות הביטוח אגם פתרונות יודעים להתאים את מבנה הכיסוי ולבחון חלופות בחברות ביטוח שונות. בדרך כלל הבנק יפנה את הלווה לסוכנות הביטוח עמה הוא עובד.
אבל, פניה לסוכנות הביטוח אגם פתרונות ברוב המקרים תשתלם יותר ללקוח הן מבחינה כלכלית על ידי חיסכון שיכול להגיע לעשרות אלפי שקלים לאורך חיי הפוליסה והן מבחינת הכיסוי הביטוחי.

גם אם כבר רכשתם ביטוח חיים למשכנתא אנו ממליצים לכם לפנות אלינו לסוכנות הביטוח אגם פתרונות על מנת שנוכל לבחון את הפוליסה ולעשות כמיטב יכולתנו להוזיל את הפרמיה אותה אתם משלמים.

רוצים לשמוע פרטים נוספים?

שירותים נוספים שאולי יעניינו אותך

ביטוח לרכב חשמלי מבוסס על פוליסת ביטוח מקיף לרכב וכולל התייחסויות להיבטים ייחודיים כמו: כיסוי לעמדת טעינה ביתית והתאמת כיסוי שירותי דרך וגרירה למקרים של התרוקנות הסוללה.
להבטיח פיצוי כספי למפעל, לחברה, לארגון על אובדן איש מרכזי (איש מפתח) בגלל מקרה מוות או נכות (הפסקת עבודה).
משאיר את הסיכויים לשיקול דעתו של הקבלן ומתייחס ברצינות יתרה לסיכונים הנרחבים של הענף.
משאיר את הסיכויים לשיקול דעתו של הקבלן ומתייחס ברצינות יתרה לסיכונים הנרחבים של הענף.
אגם פתרונות נאמן מעסיק. מעסיק – נצל את המיומנות ,ידע והנסיון שלנו.
שירות תיקונים מקיף למוצרי חשמל כולל במתנה שירות לדוד שמש/חשמלי.