ביטוח חיים למשכנתא

מזל טוב!
אתם עומדים לרכוש את הנכס החשוב של חייכם – דירה / בית. כאשר תיגשו לבנק לצורך לקיחת הלוואה ייעודית לרכישת הנכס- הבנק יתנה את מתן ההלוואה ברכישת כיסוי ביטוח ייעודי – ביטוח חיים למשכנתא.

מה זה ביטוח משכנתא?

ביטוח משכנתא הינו ביטוח ייעודי, מסוג ריסק שאינו כולל רכיב של חסכון. הביטוח אינו מהווה חלופה לביטוח חיים או לקופות צוברות. הכיסוי בביטוח זה הוא למקרים של מוות ומטרתו היא החזר כספי של הלוואת המשכנתא לבנק במקרה בו המבוטח (הלווה) נפטר. חברת הביטוח לוקחת על עצמה לשלם לבנק את סכום ההלוואה שטרם נפרע.
במרבית המקרים בהם נרכש ביטוח חיים למשכנתא, הפרמיה החודשית לתשלום שעל המבוטח לשלם יורדת בהדרגה ככל שהמבוטח מתקדם בהחזר ההלוואה ובהתאמה קטן הסכום שתשלם חברת הביטוח באירוע מזכה (מוות).
תנאי הקבלה לביטוח תלויים בהתאם לחיתום הרפואי של המבוטח.

מדוע הבנק מחייב לרכוש ביטוח חיים למשכנתא?

ביטוח החיים מגן עליך וגם על הבנק. הגורם שנתן לך את ההלוואה, רוצה להיות בטוח שהכסף יוחזר לו בכל מקרה ולכן קיים סעיף של ביטוח חיים בביטוח המשכנתא. כך יודע הבנק שגם במקרה פטירה של אחד הלווים חו”ח, יש מקור שיבטיח כי כל הכספים יוחזרו. אבל, ביטוח החיים הכלול בא גם לטובתך. כשאתה יודע שקיים אותו מקור שיכסה את התשלום במלואו, אתה יודע כי משפחתך תוכל להתמודד עם תשלום המשכנתא גם במקרה של אסון. למעשה ביטוח משכנתא דואג גם לעתיד שלך ושל משפחתך.

עיקרי הכיסוי

  • סכום הביטוח – הינו בגובה יתרת ההלוואה המבוטחת, שטרם נפרעה והוא הולך וקטן ככל שמתקדם פירעון ההלוואה.
  • תשלום הפרמיה החודשית נקבע לפי – נתוני המבוטח: גיל, מין, עישון, מצב בריאות ועוד, נתוני ההלוואה: סכום ההלוואה, תקופת החזר ההלוואה, אופן החזר ההלוואה, סוג הריבית על ההלוואה ושיעורה, סוג הפרמיה שבחר המבוטח לשלם – פרמיה קבועה, או פרמיה משתנה.

לביטוח משכנתא שני מסלולים

  • מבוטח בודד
  • ביטוח הדדי – שני בני הזוג מבוטחים, סכום הביטוח ישולם במות המבוטח הראשון מבין בני הזוג המבוטחים

אנו בסוכנות הביטוח אגם פתרונות יודעים להתאים את מבנה הכיסוי ולבחון חלופות בחברות ביטוח שונות. בדרך כלל הבנק יפנה את הלווה לסוכנות הביטוח עמה הוא עובד.
אבל, פניה לסוכנות הביטוח אגם פתרונות ברוב המקרים תשתלם יותר ללקוח הן מבחינה כלכלית על ידי חיסכון שיכול להגיע לעשרות אלפי שקלים לאורך חיי הפוליסה והן מבחינת הכיסוי הביטוחי.

גם אם כבר רכשתם ביטוח חיים למשכנתא אנו ממליצים לכם לפנות אלינו לסוכנות הביטוח אגם פתרונות על מנת שנוכל לבחון את הפוליסה ולעשות כמיטב יכולתנו להוזיל את הפרמיה אותה אתם משלמים.

רוצים לשמוע פרטים נוספים?

שירותים נוספים שאולי יעניינו אותך

מספק הגנה רחבה על בעלי מקצועות חופשיים וספקי שירות שונים בפני תביעות נזיקין המוגשות נגדם בגין רשלנות מקצועית.
ביטוח שותפים בא למנוע טלטלה עסקית, כלכלית וחברתית עקב מות אחד השותפים והוא נותן פתרון בריא להמשך העשייה בחברת שותפים.
להבטיח פיצוי כספי למפעל, לחברה, לארגון על אובדן איש מרכזי (איש מפתח) בגלל מקרה מוות או נכות (הפסקת עבודה).
מעניק כיסוי כספי בגין תביעה שהוגשה כנגד נושא משרה בעטיו של מחדל או רשלנות מקצועית.
מכלול כיסויים ביטוחיים להגנת העסק ממגוון סיכונים. מניזקי רכוש, צד ג’, אחריות מקצועית, סייבר, אובדן רווחים ועוד.
הגנה מפני התקפות סייבר.